Cevap Yaz
5 Nisan 2023, 2:54 - Zülal Güneş Yazdı

Yurttaş Olmanın Sorumlulukları Nelerdir?

Soru: Yurttaş Olmanın Sorumlulukları Nelerdir?
Cevap:

Yurttaş olmanın sorumlulukları bulunmaktadır. Bu sorumluluklar arasında, vergi vermek, erkek olanların askere gitmesi, seçme ve seçilme hakkını kullanmak, ülkemizin geleceği için çalışmak ve kalkınması ve gelişmesinde katkıda bulunmak, kamu mallarına sahip çıkmak ve zarar vermemek gibi sorumluluklar bulunmaktadır.

Vatandaş Olmanın Sorumlulukları Nelerdir?

Yurttaş Olmanın Sorumlulukları Nelerdir

Bunlardan başka, vatanımızı düşmanlara karşı savunmak, farklılıklara, örf, gelenek ve adetlere saygı duymak, milletimiz ve bayrağımız için doğru şeyler yapmak, toplum içerisinde huzursuzluk çıkarmamak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak gibi sorumluklarımız da bulunmaktadır.

Yurttaş olarak tüm bu sorumlulukların bilincinde olmak da bir sorumluluktur ve bu sorumluluklardan başka sorumlulukların da olduğunu bilmek gerekir.

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 97. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.