Cevap Yaz
23 Şubat 2024, 17:07 - Zülal Güneş Yazdı

Toplu Taşıma Araçlarını Kullanan Yolcuların Sorumlulukları Nelerdir?

Soru: Toplu Taşıma Araçlarını Kullanan Yolcuların Sorumlulukları Nelerdir?
Cevap:

Toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların sorumlulukları içerisinde, toplu taşıma araçlarını temiz tutmak, toplu taşıma araçlarına herhangi bir zarar vermemek, şoförün uyarılarına dikkat etmek, toplu taşıma aracı durmadan araçtan inmemek gibi sorumluluklar bulunmaktadır.

Toplu Taşıma Araçlarında Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Toplu Taşıma Araçları ile Yolculuk Yaparken Hamile, Engelli, Yaşlı vb. Özel Durumu Olanlara Nasıl Davranılmalıdır

Bunların yanı sıra, yüksek sesle biriyle veya telefonla konuşmamak, yüksek sesle müzik dinlememek, mutlaka toplu taşıma araçlarının duraklarından araca inip araçtan inmek, binerken ön kapıyı, inerken arka kapıyı kullanma ve toplu taşıma araçlarından elimizi veya yüzümüzü camdan dışarıya çıkarmamak sahip olduğumuz sorumluluklardan bazılarıdır.

Toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların sorumlulukları, hem güvenli hem de konforlu bir yolculuk için oldukça önemli olup, bu sorumlulukları yerine getirmek gerekmektedir.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 44. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.