Cevap Yaz
30 Nisan 2024, 14:34 - Zülal Güneş Yazdı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 263-264-265-267. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 263-264-265-267. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 12. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde 1990 Sonrasında Meydana Gelen Siyasi Gelişmelerin Türkiye’ye Etkileri konusunun yer aldığı 12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 263-264-265-267 Cevapları konusunu paylaşmış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 263-264-265-267. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf MEB Yayınları T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 263-264-265-267. Sayfa Cevapları 1990 Sonrasında Meydana Gelen Siyasi Gelişmelerin Türkiye’ye Etkileri

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 263 Cevapları MEB Yayınları

BAŞLANGIÇ SORUSU

İki kutuplu dünya düzeninin sona ermesini dünya barışı açısından nasıl değerlendirirsiniz?
Cevap: İki kutuplu dünya düzeninde devletler birbiri ile siyasi ve ekonomik açıdan zıtlaşmakta ve sorunlar yaşamaktadır. Bu düzenin sona ermesi ile yeni ekonomik planlar, kültürel etkileşimler, siyasi olarak anlaşma yaşanacağı için dünya barışı büyük ölçüde sağlanacaktır. 


12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 264 Cevapları MEB Yayınları

TARİHSEL DÜŞÜNME

Türkiye’nin kurduğu, Türk ve akraba topluluklara yönelik teşkilatlar Türk kültürüne uzun vadede hangi katkıları sağlayabilir? Yorumlayınız.
Cevap: Türk kültürünü yaşatmak ve özümüzü unutmamamızı sağlar. 


12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 265 Cevapları MEB Yayınları

BAŞLANGIÇ SORUSU

Türkiye’nin AB’ye üyelik talebiyle ilgili farklı bakış açılarını araştırarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. AB’ye tam üyelik durumunda Türkiye neler kazanabilir? Açıklayınız
Cevap: AB’ye üyelik durumunda Türkiye, AB üyesi ülkelerle başta vize olmak üzere ekonomik, askeri ve siyasi iş birliği yaparak karşılıklı güçlenmesini sağlar. AB ülkeleri arasındaki vize serbestisi sayesinde turizm canlanır, ekonomik anlaşmalarda kolaylık sağlanır dolayısıyla refah seviyesinde artış yaşanırdı

2. Türkiye’nin AB’ye üyeliği konusunda üye ülkelerin farklı görüşlere sahibi olmasının sebepleri neler olabilir? Açıklayınız.
Cevap: AB’ye üye olan devletlerin Türkiye konusunda farklı görüşlere sahip olmalarının nedenleri kültürel farklılıklar, ekonomik çıkarlar, siyasi olarak duyulan endişelerdir. 


12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 267 Cevapları MEB Yayınları

KANIT SORGULAMA 2

20. yüzyılın sonunda Avrupa’da meydana gelen Srebrenica Katliamı’nı dünya barışı ve insan hakları bağlamında yorumlayınız.
Cevap: Srebrencia Katliamı, insanlık üzerine yapılan temel hakları çiğneyen ve canice yapılan bir katliamdır. Bütün dünya bu duruma sessiz kalmış ve Bosna Hersek insanları vahşice ölüme terk edilmiştir. Bu olay dünya barışını olumsuz etkileyen ve insan hakları dışında olan susulmaması gereken bir olaydır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.