Cevap Yaz
27 Kasım 2023, 18:03 - Furkan Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 57-59-60. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 57-59-60. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 3. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Herkes Bir Zamanlar Çocuktu konusunun bulunduğu 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 57-59-60 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 57-59-60. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

3.Sınıf MEB Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 50-52-53-54. Sayfa Cevapları Herkes Bir Zamanlar Çocuktu

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 57 Cevapları MEB Yayınları

HERKES BİR ZAMANLAR ÇOCUKTU

 DÜŞÜNELİM

• Arda’nın dedesi son cümlesiyle sizce ne demek isteiştir?
Cevap: Arda’nın dedesi şu anki çocukların kendisi çocukken oynadığı oyunları bilmemesiyle dalga geçmiştir. Şimdiki çocuklar eski çocuk oyunlarını bilmediğini anlatmıştır.

KEŞFEDELİM

1. Sizin oyunlarınız ile aile büyüklerinizin eskiden oynadığı oyunlar arasında hangi farklar vardır?
Cevap: Benim oynadığım oyunlar genellikle bilgisayardan ve telefondan oynanabilen teknolojik oyunlar ancak aile büyüklerimin oynadığı oyunlar genellikle sokakta oynanan, taştan, cam bilyeden yada topla oynanan oyunlardır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 59 Cevapları MEB Yayınları

UYGULAYALIM

• Aşağıdaki etkinliği sayfa 210’daki Ek 6’da bulunan görüşme formundan faydalanarak yapınız. Mavi çerçeveli alana aile büyüklerinizin çocukken en çok sevdiği oyunun adını ve kurallarını yazınız. Pembe çerçeveli alana sizin en çok sevdiğiniz oyunun adını ve kurallarını yazınız.

Mavi çerçeveli alan: Çatlak patlak, üç taş, çelik çomak, eski minder, bilye, saklambaç ve körebe oyunlarını oynarlar. Körebe oyununu anlatacağım. Körebe oyunu ikiden fazla kişiyle oynanır. Tekerleme ile bir ebe seçilir ve onun yüzü bir bezle kapatılır. Geniş bir odada oynana bu oyunda ebe gözleri kapalı halde diğer oyuncuları bulmaya çalışır. Diğer oyuncularda işi zorlaştırmak için sesler çıkartarak ebeye yol göstermeye çalışırlar. Ebe bir oyuncuyu yakalarsa oyun biter ve yeni ebe yakalanan oyuncu olur.

Pembe çerçeveli alan: Ben telefonumdan Sky: Işığın Çocukları isimli mobil oyunu oynamayı seviyorum.

Pelerine sahip olan karakterimizle ve arkadaşlarımızla kaybolan bir krallığı gezerek bulmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde çok fazla görev ve keşfedilecek açık dünya yerleri var. Genellikle arkadaşlarla beraber oynanan bu oyun tek başına da oynanabilir.


• Aşağıdaki soruları yaptığınız etkinliğe göre cevaplayınız.

1. Yazdığınız oyunlar arasındaki benzerlikler nelerdir?
Cevap: Yazdığım oyunlar arasındaki en büyük benzerlik arkadaşlarla beraber oynanınca daha eğlenceli olan oyun olmasıdır.

2. Yazdığınız oyunlar arasındaki farklılıklar nelerdir?
Cevap: Yazdığım oyunlar arasındaki en büyük fark teknoloji ve kullanılan eşyadır. Eski oyunlarda teknolojik alet kullanılmıyorken yeni oyunlarda teknolojik aletlere ihtiyaç duyulur.

3. Yazdığınız oyunlar arasındaki farklılıkların sebepleri nelerdir?
Cevap: Bu farkın sebebi teknolojinin hızlı gelişmesi ve ilgi çekici oyunların geliştirilmesidir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 60 Cevapları MEB Yayınları

DEĞERLENDİRELİM

Sayfa 210’daki Ek 6’da bulunan görüşme formundaki bilgileri kendi çocukluğunuz ile karşılaştırarak aşağıdaki boş alanlara yazınız.
Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 60 Cevapları MEB Yayınları

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.