Cevap Yaz
12 Mart 2024, 22:37 - Zülal Güneş Yazdı

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 67. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

4.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 67. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hazırlık Çalışmaları konusunun bulunduğu 4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 67 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 67. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

4.Sınıf Anka Yayınevi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 67. Sayfa Cevapları Hazırlık Çalışmaları

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları Sayfa 67 Anka Yayınevi

Hazırlık Çalışmaları

1. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) aile büyüklerinin kimler olduğunu araştırınız.
Cevap:  Hz. AMine annesi, Hz. Abdullah babası, Zübeyr, Ebû Tâlib, Abbâs, Dırâr, Hamza, Mukavvim, Hacl, Hâris, Ebû Leheb (amcaları), Hz. Abdülmuttalip dedesi.


2. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yaşadığı dönemde, toplumda hangi dinî inançların yaygın olduğunu Genel Ağ, İslam tarihi vb. kaynaklardan araştırınız.
Cevap: Hz. Muhammed’in yaaşdığı dönemde Hristiyanlık, Yahudilik, putperestlik, ateşe tapanlar bulunmaktaydı. 


3. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) çocukluk dönemiyle ilgili bir araştırma yapınız.
Cevap: Hz. Muhammed doğmadan önce babasını kaybetmiştir. Doğduktan sonra kıtlıktan, kuraklıktan dolayı süt anneye verilerek dört yaşına kadar onun yanında kalmıştır. Daha sonra altı yaşına kadar annesi ile kalmış annesi de vefat edince dedesi ile yaşamaya başlamıştır. Peygamber efendimiz sekiz yaşında dedesini kaybedince amcası Ebu Talip ile yaşamaya başlamıştır. Onula beraber ticaret yapmayı öğrenmiştir. 


4. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hz. Hatice (r.a.) ile evliliği nasıl ve ne zaman gerçekleşmiştir? Araştırınız
Cevap: Hz. Muhammed güvenilir bir genç olarak bilinmektedir. Hz. Hatice tüccarlık yapan birdiir. Ticaret aracılığı i,le peygamber efendimiz ile tanışır ve ondan hoşlanır. Ona evlenme teklifi eder ve peygamber efendimiz amcasına danışır. Onun onayını aldıktan sonra Hz. Hatice ile evlenir. 


5. Genel Ağ, İslam ansiklopedisi vb. kaynaklardan Cahiliye Dönemi, ehl-i beyt ve mevlit kavramlarının anlamlarını araştırıp öğreniniz.
Cevap:  

Cahiliye Dönemi → İslamiyet öncesi Arap Yarımadasında yaşanan toplum içerisinde halkın ahlaktan uzak cahilce yaptıkları normalleştirilmiş davranışlara söylenir. 

Ehl-i Beyt → Peygamber efendimizin ailesi için kullanılan tabirdir. 

Mevlit → Peygamber efendimizin yaşamını anlatan mesnevi biçiminde yapıttır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.