Cevap Yaz
28 Nisan 2024, 13:48 - Enes Yazdı

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 68-69-70-71. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

4.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 68-69-70-71. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hz. Muhammed’in Doğduğu Çevre konusunun bulunduğu 4. sınıf din kültürü deres kitabı sayfa 68-69-70-71 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 68-69-70-71. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

4.Sınıf Anka Yayınevi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 68-69-70-71. Sayfa Cevapları 1. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Doğduğu Çevre

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Anka Yayınevi Sayfa 68 Ders Kitabı Cevapları

Düşünelim

Mekke hakkında neler biliyorsunuz? Bu şehir, Müslümanlar için neden önemlidir?
Cevap: Mekke Arabistan ülkesinin şehirlerinden birisidir. Müslümanlar için büyük önem taşır. Bu önemin nedenlerinden birsi kıblemiz olan Kabe’nin o şehirde bulunmasıdır diğer bir neden ise Hz. Muhammed’in (s.a.v.) orada doğmuş olmasıdır.

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Anka Yayınevi Sayfa 70 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik

İnsanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu anlayış doğru mudur? Niçin?
Cevap: O zamanlarda cahiliye dönemi vardı. Cahiliye döneminde çoğu insanlar kendi elleriyle yaptıkları putlara tapar işe yaramadığını anladıklarında ise yaptıkları putları yerler veya bozarlardı. Bu dinimize göre yanlış bir davranıştır. Yaratan Allahtır o tek tir ve onu kimse yapmamıştır o hep vardı bu nedenle bu anlayış yanlıştır.


4.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Cevaplaır 68-69-70-71. Sayfa, 1. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Doğduğu Çevre 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.