Cevap Yaz
22 Şubat 2024, 9:17 - Zülal Güneş Yazdı

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 78-79. Sayfa Cevapları Hecce Yayıncılık

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 78-79. Sayfa Cevapları Hecce Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Kurallarla Yaşıyoruz konusunun yer aldığı 4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 78-79 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 78-79. Sayfa Cevapları Hecce Yayıncılık

4.Sınıf Hecce Yayıncılık İnsan Hakları Ders Kitabı 78-79. Sayfa Cevapları Kurallarla Yaşıyoruz

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 78 Cevapları Hecce Yayıncılık

Hazırlanalım

Dünya’nın yörüngesindeki uzay istasyonlarında çalışan insanların uyması gereken kurallar neler olabilir? Onların uymaları gereken kurallarla bizlerin uyması gereken kurallar arasında farklılıklar var mıdır? Düşüncelerinizi söyleyiniz
Cevap: Uzay istasyonunda çalışan insanların uyması gereken kurallar çalışma saatleri, kaynakların sınırlı kullanımı, hava kirliliği kontrolü gibi kurallar bulunmaktadır. Dünyadaki kurallar uzaya göre farklılık gösterir. Uzayda yaşam daha zor olduğu için kurallar daha katıdır. 


 Okuma Metni

Aşağıdaki soruların yanıtlarını metinden hareketle defterinize yazınız.

1. Metroda seyahat edilirken uyulması gereken kurallar nelerdir?
Cevap: Metroya binerken ve inerken dikkatli olmamız gerekir. Binecek kişi inecek kişileri beklemesi gerekir. Metroda insanları rahatsız edecek davranışlarda bulunmamalıyız. Metro için de müzik yapmamalıyız. 

2. Bulunan kurallara uyulmadığında ne gibi sorunlar yaşanmaktadır?
Cevap: Bu kurallara uyulmadığı takdirde insanları rahatsız eder ve toplumun refah ortamını bozmuş oluruz. Ayrıca bu kurallara uyulmadığı takdirde para cezası uygulanmaktadır. 


4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 79 Cevapları Hecce Yayıncılık

Etkinlik Zamanı

Aşağıda verilen tutum ölçeğini size uygun bir biçimde doldurunuz. Katılmıyorum seçeneği diğerlerine göre fazla çıkmışsa öğretmeninize başvurarak bunun nedenlerini sorgulayınız
Cevap:

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 79 Cevapları Hecce Yayıncılık


Etkinlik Zamanı

Farklı ülkelere seyahat edildiğinde ilk defa girilecek bir ortamda herhangi bir davranışta bulunmadan önce girilen ortamın gözlemlenmesi gerektiği söylenir. Sizce bunun sebebi nedir? Farklı örnekler vererek arkadaşlarınızla bu durumun nedenlerini tartışınız.
Cevap: Gittiğimiz ülkedeki kendi ülkemize göre farklılıklar bulunur. İlk olarak o topluma ait kuralları, gelenek ve görenekleri hakkında kısmi bilgimiz olması gerekir. Yapacağımız bazı davranışlar toplumu olumsuz etkileyebilir. Bundan dolayı ilk olarak gözlem yapmamız gerekir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.