Cevap Yaz
24 Şubat 2024, 11:47 - Zülal Güneş Yazdı

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 32-33. Sayfa Cevapları Morapofset Yayıncılık

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 32-33. Sayfa Cevapları Morapofset Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Ulaşım Araçları konusunun yer aldığı 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 32-33 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 32-33. Sayfa Cevapları Morapofset Yayıncılık

4.Sınıf Morapofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı 32-33. Sayfa Cevapları Ulaşım Araçları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları Morpaofset Yayıncılık

Hazırlanalım

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları Morpaofset Yayıncılık

Aşağıdaki fotoğrafları inceleyiniz. Bu ulaşım araçlarından en çok hangisini kullanıyorsunuz? Gideceğiniz yere en kısa sürede varmak istediğinizde hangi aracı tercih edersiniz?
Cevap: Verilen ulaşım araçlarından en çok otobüsü kullanıyorum. Gideceğim yere en kısa sürede varmak için uçağa tercih ederim. Uçak diğer araçlara göre daha hızlı bir şekilde gideceğim yere ulaştırır. 


Peki siz en çok hangi ulaşım türlerini kullanıyorsunuz?
Cevap: Ben en çok otobüs ve treni kullanıyorum. 


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 33 Cevapları Morpaofset Yayıncılık

Çalışma Zamanı

Aşağıdaki soruları okuyunuz ve soruların cevaplarını noktalı alanlara yazınız.

1. Yaşadığınız ilin dışında bir yakınınızı ziyaret etmek istediğinizde hangi ulaşım türünü tercih edersiniz? Neden?
Cevap: Yaşadığım ilin dışında bir yakınımı ziyaret etmek istediğimde hava ulaşımını tercih ederim. Çünkü hava ulaşımı diğer ulaşım türlerine göre daha hızlıdır. 

2. Tercih ettiğiniz taşıtla diğer ulaşım türlerine ait taşıtların varış sürelerini karşılaştırınız. Sonuçlarınızı yazınız.
Cevap: Ulaşım türleri hava, kara, deniz ve demir yolu olarak dörde ayrılır. Benim tercih ettiğim araç uçak yani hava yolu ulaşım aracıdır. Hız olarak hava, demir, kara ve deniz olarak sıralanır.

3. Tercih ettiğiniz taşıtla diğer ulaşım türlerine ait taşıtları güvenlik açısından karşılaştırınız. Sonuçlarınızı yazınız.
Cevap: Kaza oranlarına göre en yüksek en güvenlikli araçlar uçak, tren ve gemidir. 

4. Tercih ettiğiniz taşıtla diğer ulaşım türlerine ait taşıtları ekonomik açıdan karşılaştırınız. Sonuçlarınızı yazınız.
Cevap: Tercih ettiğim araç uçaktır. Uçak diğer ulaşım araçlarına göre daha pahalıdır. En ekonomik araç gemidir. Daha sonra tren, otobüs ve uçak diye sıralanır. 


Öğrendiklerimizi Değerlendirelim

1. Ulaşım türleri nelerdir? Birer örnek veriniz.
Cevap: Ulaşım türleri hava yolu, demir yolu, kara yolu ve deniz yolu olarak geçer. Ulaşım türlerine ait araçlara örnek verecek olursak hava yolu uçak, kara yolu otobüs, demir yolu tren, deniz yolu gemi. 

2. Ulaşım araçlarını zaman ve güvenlik açısından, ekonomik açıdan karşılaştırınız.
Cevap: Hızına göre ulaşım araçları uçak, tren, kara ve deniz olarak sıralanır. Güvenlik açısından kaza oranlarına göre en güvenli uçak, tren ve gemidir. Ekonomik açıdan ise en uygundan sırasıyla gemi, tren, otobüs ve uçaktır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.