Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
12 Ocak 2020, 11:18
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 67-68-69. Sayfa Cevapları Semih Ofset SEK Yayınları

2019-2020  4. Sınıf Semih Ofset SEK Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı 67-68-69. sayfa cevapları Kimlerden Yardım İstenir?

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Semih Ofset SEK Yayınları Sayfa 67 Ders Kitabı Cevapları

KİMLERDEN YARDIM İSTENİR?

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

• Evde, okulda yardıma ihtiyacınız olunca kimlerden nasıl yardım istersiniz? Başınızdan geçen bir örnek olay ile anlatınız.

Cevap: Eğer acil bir durum varsa hemen 112 acil yardım merkezini ararım. Acil değilse yakınımdaki insanlardan yardım isterim. Bir keresinde ağaca çıkan bir kedi görmüştüm ve inemiyordu ben hemen 112’yi arayarak itfaiye gelmesini istedim. İtfaiye geldi ve o kediyi ağaçtan indirdi.


Etkinlik:Bir trafik kazasına tanık olan Ahmet Bey, 112 Acil Yardım Merkezi görevlisine hangi bilgileri veriyor? Açıklayınız.

Cevap: Ahmet bey görevliye kendi bilgilerini, olayın ne olduğunu ve olayın nerede gerçekleştiğini söylüyor. Olayda yaralanan yada sıkışan kişilerin kaç kişi olduğunu ve ne durumda olduğunu söylemiş.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Semih Ofset SEK Yayınları Sayfa 68 Ders Kitabı Cevapları

 Etkinlik: Aşağıdaki resimlerden yararlanarak tek numara ile acil yardım merkezlerine ulaşabilmenin faydalarını açıklayınız.

Cevap: Çok acil durumlarda zamanın değerli olduğu bu zamanlarda hangi numarayı arayacağım derdine düşeceğimiz için zaman kaybetmiş oluruz. Ancak tek bir numara hattı olunca arayacağımız yeri hemen anlıyoruz ve yardımı direkt olarak çağırabiliyoruz.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Semih Ofset SEK Yayınları Sayfa 69 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik: 112 Acil Yardım Merkezinin gereksiz yere aranması veya yanlış bilgi verilmesi nelere sebep olabilir? Aşağıdaki resimden yararlanarak tartışınız.

Cevap: Gerçekten acil yardıma ihtiyacı olan kişiler varken gereksiz yere arandığı için acil yardım ekipleri vakit kaybetmiş oluyor ve yardıma ihtiyaç duyan gerçek birisine ulaşmaları gecikiyor.


DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

1. Acil durumlarda yardım istemek için hangi numaralar aranmalıdır?
Cevap: Acil durumlarda yardım istemek için ” 112  “acil yardım merkezi numarası aranabilir.

2. 112 Acil Yardım Merkezi gereksiz yere aranarak meşgul edilirse nelere sebep olabilir? Açıklayınız.
Cevap: Gereksiz yere aranırsa yardım ekipleri boşa vakit kaybetmiş olur ve gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım edemez.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 64-65-66. Sayfa Cevapları Semih Ofset SEK Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.