Cevap Yaz
8 Eylül 2023, 14:11 - Furkan Yazdı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 5. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği ders kitaplarından olan ve içerisinde Teknolojinin Toplum Üzerinde Etkisi konusunun bulunduğu 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88-89 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık

5.Sınıf Ata Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89. Sayfa Cevapları Teknolojinin Toplum Üzerinde Etkisi

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88 Cevapları ATA Yayıncılık

Sizce teknolojide yaşanan gelişmeler insan ilişkilerini nasıl etkilemiştir?
Cevap: Teknolojide yaşanan gelişmeler insan ilişkilerini fazlasıyla etkilemiştir. Herkesin elinde telefon ,tablet evimizde bile herkes birbirinden bağımsız ,herkes kendi halinde ellerde telefon. Robotlar çıkıyor insanlar hareketsizleşiyor. Bunun gibi bir sürü örnek verebilirim ve bunların çoğu nedense olumsuz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 89 Cevapları ATA Yayıncılık

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Aşağıdaki görseller ve metinden hareketle teknoloji kullanımının sosyalleşmeyi ve toplumsal ilişkileri nasıl etkilediğini verilen bölüme yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Teknolojinin faydası tabiki vardır ama bizler o kolaylıkları insan ilişkilerimizede taşıdık. Eskiden insanlar birbirleriyle daha fazla konuşur daha fazla alışverişte bulunurlardı ama artık herkes her şeyi sosyal medyada paylaşıyor ve bir araya gelip sohbet etme gibi bir ortam kalmamıştır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.