Cevap Yaz
13 Mayıs 2022, 14:12 - Betül Yazdı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı konusunda 5. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88 ve 89’daki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik yada hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık konusunda Teknolojinin Toplum Üzerinde Etkisi başlıklı çalışmaları cevaplandırdık.

 

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık

5.Sınıf Ata Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89. Sayfa Cevapları Teknolojinin Toplum Üzerinde Etkisi

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Sayfa 88 Ders Kitabı Cevapları

Sizce teknolojide yaşanan gelişmeler insan ilişkilerini nasıl etkilemiştir?
Cevap: Teknolojide yaşanan gelişmeler insan ilişkilerini fazlasıyla etkilemiştir. Herkesin elinde telefon ,tablet evimizde bile herkes birbirinden bağımsız ,herkes kendi halinde ellerde telefon. Robotlar çıkıyor insanlar hareketsizleşiyor. Bunun gibi bir sürü örnek verebilirim ve bunların çoğu nedense olumsuz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Sayfa 89 Ders Kitabı Cevapları

Öğrendiklerimi Uyguluyorum
Aşağıdaki görseller ve metinden hareketle teknoloji kullanımının sosyalleşmeyi ve toplumsal ilişkileri nasıl etkilediğini verilen bölüme yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Teknolojinin faydası tabiki vardır ama bizler o kolaylıkları insan ilişkilerimizede taşıdık. Eskiden insanlar birbirleriyle daha fazla konuşur daha fazla alışverişte bulunurlardı ama artık herkes her şeyi sosyal medyada paylaşıyor ve bir araya gelip sohbet etme gibi bir ortam kalmamıştır.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık 2022-2023

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.