Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
19 Ocak 2021, 22:44
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

7. Sınıf Sosyal Bilgiler 81-82-83. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayıncılık

2020-2021 7. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 81-82-83. sayfa cevapları Seyyahların Gözüyle Osmanlı

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayıncılık Sayfa 81 Ders Kitabı Cevapları

SEYYAHLARIN GÖZÜYLE OSMANLI

Osmanlı Devleti Dönemi’nde yaşayan bir seyyah olsaydınız nereleri gezerdiniz? Gezdiğiniz yerlerle ilgili hangi konularda yazılar yazardınız?
Cevap: Osmanlı Devleti Dönemi’nde yaşayan bir seyyah olsaydım imparatorluğun dört bir yanını gezerdim. En batıdaki şehir ile en doğudaki şehri gezer ikisinin farklarını yazardım.Etkinlik Zamanı

A. Osmanlı Devleti Dönemi’ne ait aşağıda yer alan eserlerin hangi sanat dallarına ait olduğunu araştırarak altlarına yazınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayıncılık Sayfa 81 Ders Kitabı Cevapları

B. Yukarıdaki örneklerin dışında Osmanlı Devleti Dönemi’ne ait sanat dallarını araştırarak bu sanat dallarına örnekler yazınız.
Cevap: Osmanlı Devleti Döneminde cam işleme, dokuma ve minyatür gibi sanat dalları bulunmaktaydı.C. Yaşadığınız yerde Osmanlı Devleti Dönemi’nde yapılmış mimari eserler varsa bunların isimlerini aşağıya yazınız. Yoksa ismini bildiğiniz eserleri yazınız.
Cevap: Yaşadığımız bölgede Osmanlı Devleti Dönemi’nden kaleler, kervansaraylar ve çeşmeler kalmıştır. Bunların ülkemizde en popülerleri Süleymaniye Camii, Sivas Ulu Cami, Topkapı Sarayı, Selimiye Camii’dir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayıncılık Sayfa 83 Ders Kitabı Cevapları

Tablodan hareketle Osmanlı kültürü ve sanat anlayışıyla ilgili neler söyleyebilirsiniz?
Cevap: Osmanlı kültüründe ticaretin ve mimari hayatın iç içe olduğunu görüyorum. İnsanlar mimari eserlerin yanında ve içinde ticaret yapıyorlar. Tabloda kullanılan minyatür çizimlerde Osmanlı kültüründeki sanatın güzelliğini göstermektedir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler 77-78-79-80. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.