Cevap Yaz
27 Mart 2024, 20:37 - Sena Yazdı

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 68-72-73. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 68-72-73. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 8. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Dinin Temel Gayesi konusunun yer aldığı 8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 68-72-73 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 68-72-73. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

8.Sınıf Anka Yayınevi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 68-72-73. Sayfa Cevapları Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yusuf (A.S)

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 68 Cevapları Anka Yayınevi

Dinin Temel Gayesi Cevapları

Etkinlik

Dinin korunması konusunda hassas davranılmaması bireysel ve toplumsal açıdan ne gibi sorunlara yol açar? Tartışınız.
Cevap: Dinin korunması konusunda hassas davranılmaması din özgürlüğünün kısıtlanmasını, karşıtların ve savaşların meydana gelmesine sebep olur. 


Düşünelim-Söyleyelim

Hz. Yusuf (a.s.) kimdir ve nerede yaşamıştır? Hz. Yusuf’un (a.s.) hayatı hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: Hz. Yusuf, Hz. Yakup’un evladıdır. Kuran’ı Kerimin 12. ayetinde Yusuf suresi bulunmakta ve Hz. Yusuf hakkında bilgi verilmektedir. Hz. Yusuf’u kıskanan ve istemeyen 11 kardeşi onu dışlamış ve bir kuyuya atmışlardır. Çok geçmeden oradan geçen bir kervan tarafından kurtarılarak Mısır’a götürülür ve köle olarak satılır. Mısır’da hayatını devam ettirerek vezir olur ve ülkeyi yönetenlerden biri olur.


8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları Anka Yayınevi

Etkinlik

Hz. Yusuf kıssasında ve bununla ilgili ayetlerde hangi değerler öne çıkmaktadır? 

Hz. Yusuf (a.s.) kıssasından ne gibi dersler ve ilkeler çıkarılabilir? Sınıfınızda değerlendiriniz ve ulaştığınız sonuçları aşağıya not ediniz.
Cevap: Hz. Yusuf kıssasından haset, kıskançlık, çekememe gibi kötü davranışlardan uzak durulması, merhametli, iyi huylu olmamız gerektiği ve Allah’a tevekkül içerisinde olmamız gerektiği anlatılmaktadır.


8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 73 Cevapları Anka Yayınevi

Bir Sure Tanıyorum: Asr Suresi ve Anlamı Cevapları

Etkinlik

Asr suresinde bizlere hangi mesajlar verilmektedir? Belirleyiniz ve bunların birey ve toplum açısından önemini arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: Asr suresinde zamanın hızla geçtiğini, geçici olduğun, kıymetli olduğunu, insanın bunu ziyan etmemesi gerektiği anlatılmaktadır. İman eden, zamanını salih ameller için harcayanların kurtuluşa ereceği anlatılmaktadır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.