Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 4:33 - Furkan Yazdı

Ağaç Dikmenin ve Ağaçları Korumanın Önemi Nedir? Açıklayınız.

Ağaç Dikmenin ve Korumanın Önemi Nedir?

Soru: Ağaç Dikmenin ve Ağaçları Korumanın Önemi Nedir? Açıklayınız.
Cevap: Ağaçlar karbondioksit tüketerek bunun karşılığında doğaya oksijen verir. Bu da insanlar da dahil olmak üzere tüm canlıların hayatını devam ettirebilmesi için şarttır. Doğanın akciğerleri olarak da bilinen ağaçlar doğanın dengesini korur.

Ağaç Dikmenin ve Ağaçları Korumanın Önemi Nedir Açıklayınız.

Her insan soluk alıp verme esnasında oksijen alarak karbon dioksit salgılar. Bu hayvanlar için de geçerlidir. Ağaçların olmadığı düşünülürse kısa süre içinde tüm oksijen yok olur. Böylece dünya üzerinde yaşam da sona erer.

Bu bakımdan yeni ağaç dikmek ve ağaçları korumak nefes alabilmek için şarttır. Hangi ağaç olursa olsun dünyanın akciğeri olarak görev alır. Böylece daha temiz bir havayı solumamıza yardım eder.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 170. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.