Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 14:31 - Furkan Yazdı

Araç İçinde Neden Emniyet Kemeri Takılması Gerekir? Açıklayınız.

Niçin Araçta Emniyet Kemeri Takılır?

Soru: Araç İçinde Neden Emniyet Kemeri Takılması Gerekir? Açıklayınız.
Cevap: Emniyet kemeri, kazalarda çarpma etkisinin vücudun tek bir noktasına odaklanmasını önler. Farklı noktalara dağıtarak büyük hasarların alınmasını önler. Ayrıca kazanın şiddeti ile ön tarafa doğru fırlamasının da önüne geçer.

Araç İçinde Neden Emniyet Kemeri Takılması Gerekir? Açıklayınız.

Kişilerin baş, göğüs ve omurilik gibi hassas organlarını da korumaktadır. Bu nedenle güvenlik için kullanımı şarttır. Sadece ön koltuklarda oturan kişiler değil arka koltuklarda oturan yolcular için geçerlidir. Ayrıca otomobiller ile sınırlı olmadan, şehirler arası yolculuk yapan kişiler de mutlaka takmalıdır.

Aynı Sayfadaki Diğer Soruyu İnceleyin: Çocuklar, Kaç Yaşına Kadar Çocuk Koltuğunda Oturmalıdır? (BAĞLANTI)

Böylece görünmez bir kaza yaşandığı zaman can koruması daha iyi olabilir. Ayrıca yaralanmaların da önüne geçilebilir. Bu nedenle yolculuk sırasında kullanılması şarttır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 104. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.