Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 4:54 - Furkan Yazdı

Asılsız İhbar Nedir? Yol Açtığı Zararlar Nelerdir? Açıklayınız

Niçin Asılsız İhbar Vermemeliyiz?

Soru: Asılsız İhbar Nedir? Yol Açtığı Zararlar Nelerdir? Açıklayınız
Cevap: Asılsız ihbar işlenmediği bilindiği halde bir olayın bildirilmesidir. Bu durum tüm acil servis hatlarını meşgul eder. Bu durumun bir suç olduğu unutulmamalıdır.

Asılsız İhbar Nedir Yol Açtığı Zararlar Nelerdir Açıklayınız

İşlenmediği bilinen bir suçu yetkili makama işlenmiş gibi ihbar eden yahut işlenmediği halde delil ve emareleri soruşturma yapılmasına sağlayacak şekilde uyduran kişilere 3 yıla kadar hapis cezası verilmektedir.

Asılsız ihbarlar sadece polise yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğüne de gerçekleştirilebilmektedir. Asılsız ve gereksiz yapılan bu tür işlemler hem zaman hem de kaynak kaybına neden olmaktadır.

Ayrıca yardıma ihtiyacı olan kişilerin de beklemesine yol açmaktadır. Bu nedenle asılsız ihbar asla yapılmamalıdır. Suç oluşturduğu da unutulmamalıdır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 115. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.