Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:22 - Furkan Yazdı

Bayrağımız ve İstiklal Marşımız Neden Önemlidir? Yazınız.

Bayrağımızın ve İstiklal Marşımızın Önemi Nedir?

Soru: Bayrağımız ve İstiklal Marşımız Neden Önemlidir? Yazınız.
Cevap: Bayrağımız ve İstiklal marşımız Türkiye’yi ifade ve temsil eder. Bununla sınırlı kalmadan bağımsız ve özgür bir ülke olduğunu gösterir. Bunu elde edebilmek için büyük mücadeleler verildiği için oldukça önemlidir. Kurtuluş Savaşının izlerini, bağımsız olabilmek için şehit olan kişilerin ruhlarını taşır.

Bayrağımız ve İstiklal Marşımız Neden Önemlidir Yazınız.

İstiklal marşımız bunun yanı sıra her bir satırında nasıl mücadelelerin verildiğini, nasıl emeklerin harcandığını anlatır. Böylece niye vatanımıza sahip çıkmamız gerektiğini de bize gösterir. Bu açıdan bu toprakların ve ülkenin nasıl kazanıldığını gösteren, eşi ve benzeri olmayan bir semboldür.

Bayrağımız da bu mücadele esnasında kaç kişinin kendisini feda ettiğini betimleyen önemli bir semboldür.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 179. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.