Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:48 - Sena Yazdı

Bilinçli Bir Tüketici, Yiyecek ve İçecekleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Bilinçli Tüketici Tüketim Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

Bilinçli tüketici tüketeceği ürünün etiketli olmasına, son kullanma tarihlerine, kullanma kılavuzuna ve garanti belgesine dikkat ederek alışveriş yapar. Biz insanlar her anımızda tüketim yaparız.  Bu tüketimi gerçekleştirirken maddi manevi doğru ölçüde olmamız gerekir. Bilinçli tüketiciler enerji, gıda ve benzeri ürünleri tüketirken tasarruf etmeye de dikkat ederler.

Bilinçli Bir Tüketici, Yiyecek ve İçecekleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Tüketimde bilinç küçük yaşlarda edinilmelidir. Bir şeyleri isteyecek ve kendini ifade edecek yaşa geldiklerinde tasarrufun ne olduğunu, bilinçlenmenin ve nasıl bilinçli tüketim yapabileceğimizi anlatmalı, hangi ürünlerin ne kadar ve hangi koşullarda kullanılacağı, kullanma kılavuzları ve garanti belgeleri çocuklara öğretilmeli ve bilgilendirilmelidir. En basit bir örnek ile markete giden bir birey alacağı ürünün son kullanma tarihine bakması gerektiğini, içindekiler kısmını görebildiğini ve nerenin ürünü olduğunu öğrenebileceğini bilmelidir. Bunları öğrenmek daha sağlıklı beslenmesine, yerli malı tüketmesine, aldığı ürünün tüketmesi gerektiği zaman aralığını önceden görmüş olur ve tüketimini ona göre sağlar.  Bu çocuklar geleceğin bilinçli ve özgüvenleri ile geleceğin topluluklarını oluşturacak ve kuracakları yeni aileleri bu bilinçle yetiştirecek birer hazinedir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.