Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:48 - Sena Yazdı

Herkese açık yerlerde başkalarının sağlığını korumak için nasıl davranmalıyız?

Ortak Kullanım Alanlarında Nasıl Davranmalıyız?

Herkesin kullanabildiği yerlere ortak kullanım alanı denir. Bu ortak kullanım alanlarında kullandığımız şeyleri bizden sonrakilere temiz bırakmalı, zarar vermemeli ve başkalarına zarar verecek davranışlardan kaçınmalıyız.

Herkese açık yerlerde başkalarının sağlığını korumak için nasıl davranmalıyız

Herkese açık ortak kullanım alanları okul, hastane, parklar, alışveriş merkezleri ve benzeri yerlerdir. Bu alanları herkesin kullanmaya hakkı vardır ama bu kullanım bilinçli olmalıdır. Çünkü bize ait değildir orada yaşayan tüm halkın ortak malıdır ve bizden sonra başkaları da orayı kullanacaktır. Bu yüzden bu ortak kullanım alanlarında başkalarını rahatsız edecek davranışlarda bulunmamalı, empati duygusu ile hareket ederek nasıl bulmak istiyorsak öyle bırakmalı, temizliğine dikkat etmeli ve başkalarının hakkını sabote etmemeliyiz. Örnek olarak hastaneleri verebiliriz.

Hastane lavabolarını kullanırken çok vakit harcar, kirletir ve zarar verirsek bu bizimde lehimize olur. Çünkü biz de böyle şeylerle karşılaşmak istemeyiz. Bizden önce kullanan kişinin kirleterek ve uzun süre kaldığını düşündüğümüzde bu hoşumuza gitmez bu yüzden hoşumuza gitmeyecek bir davranışı da sergilememeliyiz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.