Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:48 - Sena Yazdı

Ülkemizin en kalabalık şehri hangisidir?

En Kalabalık Şehrimiz Hangisidir?

Ülkemizin en kalabalık şehri İstanbul’dur ve Türkiye’nin %18,71’lik bölümü İstanbul şehrimizde yaşamaktadır. Çok göç alması, konumu, turizm ve sanayi bölgesi olması nedeniyle çok kalabalıktır.


Ülkemizin en kalabalık şehri hangisidir

İstanbul Asya ile Avrupa’yı bağlayan köprü görevi görür. Osmanlı zamanında Bizans’a ve Osmanlıya başkentlik yapmıştır. İş imkanları, turizm ve metropol bir şehir olması çok göç almasına neden olmaktadır. Galata Kulesi, Kız Kulesi, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Surlar, Sultan Ahmet Cami, Süleymaniye Cami gibi bir çok tarihi eserleri vardır. Bu kadar güzel bir konum ve zengin bir kültüre sahip olması da kabalık bir şehir olmasına neden olmaktadır. Bu kalabalık trafikte büyük sıkışmalara neden olduğundan  kalabalığı ve trafiği ile söz edilen bir şehir olmuştur. Bu durum İstanbul halkı için zorlayıcı olsa da güzel yanları cezbedici olduğundan en çok tercih edilen şehirler arasındadır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.