Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 4:35 - Furkan Yazdı

Bir Tohumun Bitki Olma Aşamaları Nelerdir? Söyleyiniz

Bir Tohum Nasıl Bitki Olur?

Soru: Bir Tohumun Bitki Olma Aşamaları Nelerdir? Söyleyiniz
Cevap:Bir tohumun bitki olması uzun bir süreçtir. Bunların hepsi tozlaşma ya da ekim işlemlerinin insanlarca yapılmasıyla başlar. Ardından da şu gibi aşamalar izlemektedir;

  1. Döllenme
  2. Zigot oluşumu
  3. Embriyo oluşumu
  4. Tohum oluşumu
  5. Çimlenme
  6. Bitki oluşumu

Bu süreçlerin ne kadar sürdüğü her bitkide değişiklik gösterir. Bu nedenle standart bir yapıya sahip değildir. Bitkinin yeşerme süresi boyunca dikkatli bir şekilde bakılması, gerekli özenin gösterilmesi gerekir.

Aksi durumda aşamalar olumsuz etkileneceği için bitkiler gelişmeyebilir. Özellikle evde bakılan çiçekler, bahçede yetişen meyve ve sebzeler için bu durum geçerlidir. Bunlara özenli bir şekilde yaklaşılması şarttır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 166. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.