Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:21 - Furkan Yazdı

Bireysel Özellik Nedir? Açıklayınız.

Bireysel Özellikler Nelerdir?

Soru: Bireysel Özellik Nedir? Açıklayınız.
Cevap: Bireysel özellikler sadece bir kişiye ait olan özelliklerdir. Bunlar onu diğer insanlardan ayırt eder. Ancak sadece onda olduğunu göstermez. Sadece onun bu özelliğinin daha iyi olduğunu betimler..

Bireysel Özellik Nedir Açıklayınız.

Bireysel özellikler gerek fiziksel gerekse duygusal, düşüncesel olabilir. Örneğin kişilerin kitap okumayı çok sevmesi bireysel bir özelliktir. Herkes kitap okusa bir kişi daha fazla okuyorsa, çok seviyorsa onun bireysel özelliği olur. Ayrıca insanların dış görünüşü de onların ayırt edici bir fiziksel özelliğidir.

Parmak izi ve dil izi herkese özeldir. Bu nedenle herkesin ayırt edici bir özelliğidir. Bunun dışında yürüme tarzı, yemek yeme tarzı ve göz rengi de belirleyici bir özelliktir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 16. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.