Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 2:11 - Zülal Güneş Yazdı

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 145. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 145. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 12. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hazırlık Çalışmaları konusunun bulunduğu 12. Sınıf Çağdaş Türk Tarihi Ders Kitabı Sayfa 145 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 145. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf MEB Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 145. Sayfa Cevapları Hazırlık Çalışmaları

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi MEB Yayınları Sayfa 145 Ders Kitabı Cevapları

Yumuşama Dönemi’nde küresel güçlerin uyguladığı uzay politikalarının günümüze etkileri neler olabilir?
Cevap: Bu dönemde ekonomik alanda, teknoloji alanında yeni gelişmeler yaşanmaya başlamıştır. Bu yönde ilerleme kaydeden devletler insan hayatını daha da kolaylaştırmaya başlamışlardır. Ülkeler bu gelişmeler ile günümüze kadar güçlenmeye devam etmişlerdir.

Yumuşama Dönemi’nde yerel boyutta savaşlar yaşanmış, buna karşın küresel bir savaş çıkmamıştır. Bunun nedenleri neler olabilir?
Cevap: Bu dönemde teknoloji hızla ilerlemiş ve üretilen silahlar ağır oldukları için büyük çapta etkisi olacaktır. Bu sürece girmek istemeyen devletler barışa yönelmiştir. 

12 Mart 1971 Muhtırası ve 12 Eylül 1980 Darbesi Türkiye’nin demokratik değerlerine ve toplumsal yapısına ne tür zararlar vermiş olabilir?
Cevap: Askeri gücün iktidarı ele geçirerek demokrasiye ters düşen hareket sergilemişlerdir. Toplum bu dönemlerde zorunlu hareketlere tabi tutulmuştur. Özgürlükleri kısmen de olsa ellerinden alınmıştır. Sebepsiz yere çatışmalar, insan ölümleri olmuştur. 

İsrail ile Filistin arasında yaşanan sorunun temelinde yatan sebepler neler olabilir?
Cevap: Sorunun temelinde kutsal topraklara hakim olma isteğidir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.