Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:09 - Furkan Yazdı

Dengeli ve Düzenli Beslenme Nedir?

Dengeli ve Düzenli Beslenme Niçin Önemlidir?

Soru: Dengeli ve Düzenli Beslenme Nedir?
Cevap: Dengeli ve düzenli beslenme sağlıklı yaşamak için vitamin ve mineral içeriği yüksek, uygun oranda yağ ve karbonhidrat bulunduran besinleri, düzenli aralıklarla almaktır.

Dengeli ve Düzenli Beslenme Nedir

Sadece birkaç besinden değil zengin bir menüden meydana gelir. Kişilerin günlük beslenme gereksinimlerini karşılar. Abur-cuburlardan değil meyve-sebzelerden meydana gelir. Her insanın günlük enerji gereksinimi yaşa, kiloya, boya, fiziksel aktivitelere ve cinsiyete göre değişir. Bu nedenle kişiye özel bir yapısı vardır. Bu sadece gençlikte değil hayatın her anında geçerlidir. Anne rahminden başlayarak yaşlanana kadar sürer.

Düzenli ve dengeli beslenme sağlıklı bir vücudu ve güçlü bir bağışıklığı beraberine getirir. Bu nedenle hastalıklara karşı daha dirençli olmayı sağlar.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 80. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.