Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 12:02 - Furkan Yazdı

Deniz Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır?

Deniz Yolu Araçları Nelerdir?

Soru: Deniz Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır?
Cevap: Deniz yolu ulaşımı birçok araç ile yapılabilmektedir. Günümüzde vapur, gemi, yat, bot, kano, tekne, şilep ve takalar bu sınıfa girmektedir. Kullanım alanları değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin balıkçılıkta ya da deniz gezintilerinde tekneler kullanılır.

Deniz Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır

Gemi, vapur ve şilepler ise kaptanlar tarafından yönetilen daha büyük araçlardır. Bunlar genellikle farklı şehirler arasında ulaşım yapılmasını sağlar. Örnek olarak Bandırma-İstanbul arasında hizmet veren vapurlar sayılabilir.

Yatlar ise genellikle şehir içinde turistik amaçlarla kullanılmaktadır. Kişileri birkaç saatliğine gezintiye çıkarmayı amaçlar. Botlar genellikle nehir gibi yerlerde gezinti için yararlanılır. Kano ise su sporlarında görülmektedir. Dolayısıyla her bir deniz aracının amacı farklılık göstermektedir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 102. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.