Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 4:24 - Furkan Yazdı

Deprem Öncesinde ve Sonrasında Neler Yapılabilir?

Deprem Sırasında ve Sonrasında Ne Yapılmalıdır?

Soru: Deprem Öncesinde Ve Sonrasında Neler Yapılabilir?
Cevap: Deprem öncesinde binaların dayanıklılıkları arttırılmalı, bakımı gerçekleştirilmelidir. Konutlara deprem sigortası da yapılmalıdır. Binalar da dayanıklı bir şekilde inşa edilmelidir. Böylece sarsıntılara karşı daha dayanıklı hale gelebilir. Ayrıca bir acil durum deprem çantası da yapılabilir.

Deprem Öncesinde Ve Sonrasında Neler Yapılabilir?

Evin içinde bulunan kayıp düşebilecek tüm eşyalar da sabitlenmelidir. Deprem esnasında sabitlenmeyen eşyalardan uzak durulmalı, sandık, kanepe gibi yerlerin yanına çömelerek hayat üçgeni oluşturulmalıdır. Balkona çıkılmamalı, deprem sürerken evin dışarısına da çıkılmamalıdır.

Deprem sona erdikten sonra asansör kullanılmamalı, merdivenlerden aşağı inilmelidir. Çıkmadan önce acil durum çantası alınmalı, mahalle buluşma noktasına gidilmelidir. Sokak ve caddeler acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 191. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.