Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 4:23 - Furkan Yazdı

Doğa Olayları ve Doğal Afetlerden Korunmak İçin Neler Yapılabilir? Açıklayınız.

Doğa Olaylarından Afetlerden Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Soru: Doğa Olayları ve Doğal Afetlerden Korunmak İçin Neler Yapılabilir? Açıklayınız.
Cevap: Doğa olayları geniş bir kategoride incelenir. Depremlerde binalar dayanıklı inşa edilmiş olmalıdır. Kişiler de önceden acil durum çantası hazırlamalı; içine ilaçlar, başta su olmak üzere içecekler ve yiyecekler depolamış olmalıdır. Afetlerden sonra da acil durum çantası ile toplanma noktasında buluşulmalıdır.

Doğa Olayları ve Doğal Afetlerden Korunmak İçin Neler Yapılabilir? Açıklayınız.

Sel felaketlerinde ise ağaçlandırma yapmaya özen gösterilmelidir. Böylece selin etkileri de azaltılabilir. Toprak kayması da özellikle yağışlar ardından görülebilir. Evlerin eğimli araziye yapılmaması şarttır. Ayrıca bölge eğime dik şekilde sürülmeli, ağaçlandırma çalışmalarına yine önem verilmelidir.

Aynı Sayfadaki Soruyu İnceleyelim: Deprem Öncesinde Ve Sonrasında Neler Yapılabilir? (BAĞLANTI)

Orman yangınlarına yönelik olarak da dışarıda mangal yakıldığında kesinlikle doğru bir şekilde söndürüldüğünden ve sönmüş olduğundan emin olunmalıdır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 191. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.