Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 4:19 - Furkan Yazdı

Dünya’nın Hareketleri İnsan Yaşamını Nasıl Etkiler? Açıklayınız.

Dünya’nın Hareketleri İnsan Yaşamını Nasıl Etkiler? Açıklayınız

Soru: Dünya’nın Hareketleri İnsan Yaşamını Nasıl Etkiler? Açıklayınız.
Cevap: İnsanlar günlük hayatını dünyanın hareketlerine göre düzenler. Zira bunun sonucunda gece ve gündüz oluşur. Güneş doğduğunda herkes okula ve işe gider. Saatler de dünyanın dönmesiyle meydana gelir. Bu sebeple kişiler günlük planlarına buna göre gerçekleştirir.

Dünya’nın Hareketleri İnsan Yaşamını Nasıl Etkiler? Açıklayınız.

Ayrıca dünyanın hareketleri ile mevsimler de oluşur. Böylece yaz geldiğinde insanlar ince, serin tutan kıyafetler giymeye başlar. Kış ayında soğuğa karşı kaşın tutan, yünlü giysiler tercih edilir. İlkbahar ve sonbahar aylarında ise geçiş dönemine uygun elbiseler tercih edilir.

Bu gibi etkileri bakımından dünyanın hareketi, insanların nasıl yaşadığını göstermektedir. Zira dakika, zaman, ay ve yıl hesapları bile bu hareketlere göre gerçekleştirilmektedir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 197. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.