Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 4:20 - Furkan Yazdı

Dünya’nın Şekli Hangi Geometrik Cisme Benzer? Söyleyiniz

Dünya’nın Şekli Hangi Geometrik Cisme Benzer? Söyleyiniz

Soru: Dünya’nın Şekli Hangi Geometrik Cisme Benzer? Söyleyiniz
Cevap: Dünya küresel bir şekle sahiptir. Ancak bu tam olarak bir küreyi andırmaz. Güney ve kuzey kutuplarından basık bir yapısı vardır. Aynı şekilde ekvator bölümleri de şişkin bir yapıya sahiptir. Bu görüntüsü bakımından aynı zamanda geoit olarak da adlandırılmaktadır.

Dünya’nın Şekli Hangi Geometrik Cisme Benzer? Söyleyiniz

Dünya hem kendi etrafında hem de güneşin etrafında dönmektedir. 1 tam dönüş 365 gün sürede tamamlanır. Bu da 1 seneyi oluşturur. Kendi etrafında dönmesi ise 24 saatte tamamlanmaktadır. Bu da 1 gün eder.

Bu dönüş biçimi sadece dünya için geçerli değildir. Güneşin etrafında bulunan tüm gezegenler hem kendi eksenleri hem de güneşin etrafında dönmeyi sürdürmektedir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 196. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.