Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:17 - Furkan Yazdı

Duygularınızı, Düşüncelerinizi, İtirazlarınızı, İstek Ve İhtiyaçlarınızı Belirtirken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Açıklayınız.

Duygularınızı Belirtirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Soru: Duygularınızı, Düşüncelerinizi, İtirazlarınızı, İstek Ve İhtiyaçlarınızı Belirtirken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Açıklayınız
Cevap: Duygularımızı, düşüncelerimizi, itirazlarımı ya da isteklerimizi belirtirken durumu analiz etmeliyiz. Eğer bir şeyin alınması gerekiyorsa aile bütçesine bakmalı, buna göre gerekli olup olmadığına karar vermeliyiz. Gerekiyorsa bunu anlatırken nedenlerini de belirtmeliyiz.

Duygularınızı, Düşüncelerinizi, İtirazlarınızı, İstek Ve İhtiyaçlarınızı Belirtirken Nelere Dikkat Etmelisiniz Açıklayınız.

Maddi bir harcama gerektirmeyen bir istek, duygu ve düşünceyse bunu saygılı bir şekilde, sabırlı ve sakin olarak karşı tarafa aktarmalıyız. Bu esnada egoist olmamalı, ben merkezci düşünmemeliyiz. Karşı tarafı da düşünerek onu incitmemeliyiz.

Ayrıca isteklerin gerçekten mantıklı ve yapılabilir olmasına da özen göstermeliyiz. Eğer yapılması çok zorsa ya da imkansızsa buna göre adım atmalıyız. Böylece gereksinimlerimizi daha kolay sıralayabiliriz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 35. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.