Cevap Yaz
5 Nisan 2023, 1:41 - Zülal Güneş Yazdı

Evrende Var Olan Mükemmel Düzen Nasıl Kurulmuştur?

Soru: Evrende Var Olan Mükemmel Düzen Nasıl Kurulmuştur?
Cevap:

Evrende var olan mükemmel düzen, Allah-u Teâla’nın sonsuz gücü ile birlikte kurulmuştur. Allah, evrende yarattığı her bir varlığı özenle ve belirli bir ölçüyle yaratmış, yarattığı tüm varlıkları bir ölçü, denge ve güzelliğe sahip olarak yaratarak, bir araya geldiğinde mükemmel bir düzeni oluşturmalarını sağlamıştır.

Evrendeki Düzen Nasıl Oluşmuştur?

Evrende Var Olan Mükemmel Düzen Nasıl Kurulmuştur

Allah, tüm kâinatın yaratıcısı olarak, Kur’an-ı Kerim’de var olan mükemmel düzen ile ilgili şöyle buyurmuştur; “Güneşi ışıklı, ayı da parlak kılan, yılların sayısını ve hesabını bilmeniz için aya evreler koyan Allah’tır. Allah, bunları boş yere yaratmamıştır.”

Kısacası Allah (c.c) tüm evreni bir ölçüye göre yaratmıştır ve sahip olduğu mükemmellik ile evreni de mükemmel kılmıştır.

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 10. Sayfa Cevapları Lisans Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.