Cevap Yaz
2 Nisan 2023, 3:57 - Zülal Güneş Yazdı

Küresel Şekle Sahip Olan Yıldızların Oluşum Süreci Nasıl Gerçekleşmektedir?

Soru: Küresel Şekle Sahip Olan Yıldızların Oluşum Süreci Nasıl Gerçekleşmektedir?
Cevap: Güneş sistemi, güneş ve onun etrafında belirli yörüngelerde dönen gezegenler ve gök cisimlerinden oluşan bir sistemdir. Yani güneş bir yıldızdır. Dünya, güneş sisteminin gezegenlerinden biridir.

Küresel Şekilde Olan Yıldızların Oluşum Süreci

Küresel Şekle Sahip Olan Yıldızların Oluşum Süreci Nasıl Gerçekleşmektedir

Güneş sistemi, güneş ve onun etrafında belirli yörüngelerde dönen gezegenler ve gök cisimlerinden oluşan bir sistemdir. Yani güneş bir yıldızdır. Dünya, güneş sisteminin gezegenlerinden biridir. Güneş sistemindeki güneş, dünya ve gezegenler küre şeklindedir. Küresel kümeler için, yıldız kümelerinin şekli büyük ölçüde oluştukları galaksideki konumlarına göre belirlenir. Yüksek düzeyde toz bulutları ve radyasyon içeren küresel yıldız kümeleri içeren galaksilerde yerçekimi enerjisi çok yüksektir. Bu doğrultuda yeni yıldızların oluşum süreçleri tesir altında gerçekleşir ve genç yıldızlar küresel bir şekle sahip olurlar.
Günümüzde dahi hala yıldız ve gezegen keşfi yapılmaktadır. Bilmediğimiz daha çok yıldız var.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 12. Sayfa Cevapları Aydın Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.