Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 16:08 - Zülal Güneş Yazdı

Güvenlik Önlemleri Yetersiz Olan Yollarda Yayalar Nasıl Davranmalıdır?

Soru: Güvenlik Önlemleri Yetersiz Olan Yollarda Yayalar Nasıl Davranmalıdır?
Cevap:

Güvenlik önlemleri yetersiz olan yollarda yayalar, mutlaka çok dikkatli olmalı ve kendilerini tehlikeye atacak bir davranışta bulunmamalıdır. Güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğu yollar yayalar için oldukça riskli ve tehlikeli olduğu için olası bir kazanın meydana gelmemesi adına kişilerin buldukları ilk fırsatta bu yoldan çıkması ve alt ya da üst geçitleri kullanarak güvenli bir yola geçmesi gerekmektedir.

Güvenli Yolların Özelliklerini Açıklayınız

Güvenlik Önlemleri Yetersiz Olan Yollarda Yayalar Nasıl Davranmalıdır

Güvenli yolların özelliklerini açıklayınız ödevine yanıt olarak, güvenli yollar, tüm trafik levhalarına ve ışıklarına sahip, bakımı yapılmış, düzenli ve doğru bir şekilde levhaların yerleştirilmiş olduğu bir yoldur. Bu yollarda hem sürücüler hem de yayalar için tüm güvenlik önlemleri düşünülmüştür.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 24. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.