Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

Gece Uyurken Dilimi Isırıyorum

Gece Uyurken Dilimi Isırıyorum Ne Yapmalıyım?

Gece Uyurken Dilimi Isırıyorum

Bazı insanlarda gece uyurken dil ısırma sorunu vardır. Bunun iki sebebi vardır. Birincisi yanlış pozisyonda uyku uyumaktır. Yani bir kişi yastığını olması gerektiği gibi kullanmazsa o zaman yatış pozisyonundaki yanlıştan dolayı dil ısırma gerçekleşebilir. Bir kişinin her zaman için uyurken sağ tarafına dönerek uyuması uyku kalitesini ve dil ısırma gibi sorunların oluşmasını engeller.

Uykuda dilini ısırmanın ikinci sebebi ise ruhsal ve psikolojik rahatsızlıklardır. Böyle bir sebepten dolayı gece dilini ısıran kimsenin en kısa sürede bir uzmanın desteğini alması gerekir. Aksi durumda daha kötü şeylerin meydana gelmesi söz konusu olabilir. Yani uyku uyurken dilini ısıran biri bunu psikolojik sebeplerden dolayı yapıyorsa belli bir süre sonra farkında olmadan kendine ve çevresindekilere de zarar verebilir. Böyle sorunların oluşmaması içinde de alanında iyi olan uzman kişilerin desteğini almak gerekir.

Böylece bu sorun en kısa sürede halledilebilir ve bir sorun olmaktan çıkarılabilir. Sonuçta hangi sebeple olursa olsun bir sorun ortada varsa bu sorunun giderilmesi için gerekli olan her türlü adımın yerine getirilmesi gerekir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.