Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
4 Kasım 2019, 10:14
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1123

Gezi Yazısı Örneği Kısa

Gezi Yazısı Nedir?

Gezi Yazısı Örneği Kısa

Bu yıl içinde Şanlıurfa şehrimizi ziyaret ettim. Çok güzel ve dini karaktere sahip olan bir şehir. Özellikle de Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı yer ve balıklı göl çok ilgimi çekti. Balıklı göl ve çevresi o kadar güzel görünüyor ki resmen insanı büyülüyor. Ayrıca balıklı göl içinde Hz. İbrahim’in yaşadığı mağarada bulunuyor.

Bir çok kişi buraları ziyaret edip dualar okuyorlar. Tabi balıklı göl içindeki üstü kapalı olan çarşı da çok güzel. Bir çok farklı hediyelikler ve ürünler yer alıyor bu çarşıda. Dünyanın bir çok yerinden insanlar balıklı gölü ziyaret etmek için geliyorlar. Her köşe başında fotoğraf çeken kişiler ile karşılaşmak son derece olağan bir hal almış durumda. Kimi buraya dinlenmek için gelir kimi ise buraların güzelliğini görmek için gelir. Tabi Şanlıurfa’da şehrine gelip de Hz. Eyüp peygamberin kabrini ziyaret etmemek olmaz. Burası da son derece güzel ve insanın içini ısıtan bir mekân.

Bir çok peygamberin Şanlıurfa’dan geçtiği de bilinmektedir. Zaten bu sebeple Şanlıurfa şehrine peygamberler şehri unvanı verilmiştir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 10 Kasım İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.