Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:48 - Zülal Güneş Yazdı

Spor Yapmanın Çocuklara ve Gençlere Ne Gibi Faydaları Olabilir?

Spor Yapmanın Çocuklara Faydası Nedir?

Spor insan vücudu sağlığı için çok önemlidir. Spor bir çocuğun fiziksel ve psikolojik olarak gelişimini sağlar. Düzenli spor ile vücut kuvvetlenir ve dayanıklılığında artış gösterir. Kemiklerin gelişimi sağlanır ve kiloda kontrol sağlanmış olunur. Spor yapan bir bireyde ileride oluşabilecek hastalıklar da önlenmiş olunur. 

Spor Yapmanın Çocuklara ve Gençlere Ne Gibi Faydaları Olabilir?

Sporu çocuklara ve gençlere sevdirmek için ailenin de etkisi çok önemlidir. Ailenin ilgisi ile çocuk sporu daha çok sever ve öğrenmek, yapmak ister. Spora yönlendirilen bir bireyin vücudu daha dayanıklı ve çevik olmaya başlar. Zihni daha açık ve özgüvenli yüksek olur.  Spor yapmak sadece vücudun fiziki alanda sağlığını değil psikolojik olarak da gelişimine etki etmektedir. Spor yapan çocuklar kendinden emin ve başarıya yönelen çocuklar olmaktadır.

Spor aynı zaman da kilo kontrolünü de sağlar. Düzenli spor ile düzenli yeme alışkanlığı da ortaya çıkar. Düzenli hayat ile de kiloda artış azalır ve vücut kendi kilosunu korur. İleri de çıkabilecek olan kalp damar hastalıkları, obezite gibi sağlık sorunların da engellenmiş olunur.

Spor yapmaya başlamadan önce çocukların yeteneği olan alanı bulmak gerekir. Kendi yetenek ve hevesi doğrultusunda sportif aktivitelere yönlendirmelidirler. Yönlendirmeler sayesinde çocuklar kendi istedikleri alanda ve başarılı olabilecek alanlarda daha mutlu olacaklardır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.