Cevap Yaz
29 Ağustos 2023, 19:51 - Furkan Yazdı

Grupla Çalışma Kuralları Nelerdir? Söyleyiniz.

Grupla Çalışırken Uyulan Kurallar

Soru: Grupla Çalışma Kuralları Nelerdir? Söyleyiniz.
Cevap: Grup ile yapılan çalışmalarda her birey kendi fikrini özgür bir şekilde belirtmelidir. Bu görev kapsamında kişiler arasında tartışmalı, doğru ise uygulaması yapılmalıdır. Kişiler diğer arkadaşlarına saygılı olmalı, ne demek istediğini anlayarak cevaplandırmalıdır.

Grupla Çalışma Kuralları Nelerdir Söyleyiniz.

Bunun yanı sıra grup kaç kişiyse konuya göre bir görev dağılımı da yapılmalıdır. Böylece daha kısa sürede konunun tamamlanması ve daha iyi sonuçlar alınması mümkündür. Bu dağılım rastgele değil yeteneğe göre olmalıdır. Herkes üzerine düşen görev neyse bunu doğru bir şekilde yapmalıdır.

Eğer önemli bir karar alınacaksa bu demokrasi ile çözülmeli, herkes görüş bildirmelidir. Karar da çoğunluğa göre alınmalıdır. Böylece grup çalışması daha verimli olabilir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 31. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.