Cevap Yaz
1 Mayıs 2023, 21:53 - Furkan Yazdı

İnsanların Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir? Söyleyiniz.

İnsanların Doğaya Verdiği Zararlar Nelerdir?

Soru: İnsanların Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir? Söyleyiniz.
Cevap: İnsanlar çevreye birçok zarar vermektedir. Bunlardan biri denizlere, sokaklara ya da ormanlık alanlara atılan çöplerdir. Bunlar ekolojik dengeyi bozmakta, böylece doğayı da olumsuz etkilemektedir. Piknik alanında bırakılan bir poşet yüzlerce yıl bozulmadan kalabilir.

İnsanların Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir? Söyleyiniz.

Ayrıca sulara atılan çöpler, dökülen atıklar da kirliliklere sebep olmaktadır. Bu doğal kaynaklara zarar vermektedir. Böylece su kaynakları da azalmaktadır. Bunun yanı sıra ihmalkar olmak da doğaya zararlıdır.

Örneğin piknik alanında mangal yaptıktan sonra ateşi söndürmemek buradan sıçramasına, böylece kısa sürede tüm ormana yayılmasına sebep olabilir. Böylece dünyanın önemli oksijen kaynağı olan ağaçlar yok edilir. Bunun dışında yere atılan sakızları hayvanlar yiyecek düşündüğü için yiyebilir. Bu da sağlık sorunlarına, telef olmalarına sebep olabilir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 179. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.