Cevap Yaz
31 Ocak 2024, 6:36 - Furkan Yazdı

İstiklal Marşı

İstiklal Marşı

İstiklal Marşı 10 Kıta

İstiklal Marşı Sözleri

İstiklal Marşı, Türk milletinin Kurtuluş Savaşında vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesini anlatan ulusal marşımızdır. Marşın kabulü sırasında kabul edilen marşa para ödülü verileceği söylense bile istiklal şairimiz Mehmet Akif ERSOY, sefalet içerisinde yaşadığı hayatına rağmen bu ödülü reddetmiştir. İstiklal Marşı‘nı yazan İstiklal şairimiz şu sözleriyle İstiklal Marşı’nın önemine dikkat çekmiştir. “Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.” Şairimiz bu sözleriyle İstiklal Marşı‘nın bağımsızlık açısından önemini vurgulamıştır.

Mehmet Akif ERSOY hayatı boyunca sıkıntılar çekmiş, fakirlik içerisinde yaşamını sürdürmüş ve aynı şekilde sefalet içerisinde vefat etmiştir. Bu şartlar altında ödülü kabul etmeyen bir insan kadar iyi niyetli bir insan olamaz. Allah Mehmet Akif ERSOY’un mekanını cennet eylesin.

İstiklal Marşı‘nın 10 kıtasını rahatlıkla erişebilmeniz için sizlere Microsoft Office Word programından kullanıma vereceğiz. Dilerseniz resimdeki marşıda kullanabilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.