Cevap Yaz
10 Şubat 2024, 17:28 - Furkan Yazdı

Sevgi ve Dostluk ile ilgili Hikaye

Sevgi ve Dostluk ile ilgili Hikaye

Sevgi ve Dostluk ile ilgili Hikaye

Sevgi Konulu Hikaye

Dostluk Konulu Hikaye

Bugün Selin’in doğum günüydü. Selin’in doğum gününe tek bir arkadaşı gelmişti. Selin’in gelen arkadaşı ona “Ne zaman pasta yiyeceğiz?” diye sordu. Selin üzgün bir şekilde ona “Pastayı al gidip evinde yersin.” dedi. Selin’in arkadaşı Selin’in dediğini yaptı ve bir dilim pastayı bir tabağa koyarak evine geri gitti. O akşam Selin ve annesi yemek yaptılar ve yemek yedikten sonra uyudular. Sabah olduğu zaman Selin lavaboya gidip eliniz yüzünü yıkadı ve kahvaltı masasına oturdu. Kahvaltısını yaptıktan sonra okula gitti.

Selin okula gittiği zaman arkadaşları ona doğum gününe gelemedikleri için özür dilediler ve onu sinemaya götürmek istediklerini söylediler. Selin bu teklifi kabul etti ve okuldan sonra evine gitti. Annesinden izin alıp Selin arkadaşlarıyla buluşmak için sinemanın yakınlarındaki kafeye gitti. Kafede arkadaşlarıyla buluşup sinema salonuna doğru yola çıktılar. Selin ve arkadaşları biraz kalabalıktılar öyle ki sinema biletlerine toplam 80TL ödemişlerdi. Biletlerini aldıktan sonra filmi izleyecekleri salona tüm arkadaşları girmeye başladı. Selin kendi içinden çok güzel dostlar edindiği için kendini mutlu hissediyordu.

Selin ve arkadaşları filmi izledikten sonra vedalaşıp dağıldılar. Selin eve gittiği zaman kendini çok mutlu hissediyordu. Geçen gün arkadaşlarının kendisini unuttuğu için doğum gününe gelmediğini düşünüyordu ancak bugün öyle mutluydu ki arkadaşları hem onu unutmamış hemde özür olarak sinemaya götürmüştü. Arkadaşlarının gösterdiği bu sevgi ve dostluğu asla unutmayacaktı.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.