Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:06 - Furkan Yazdı

Mevsimine Uygun Sebze ve Meyve Tüketmenin Sağlık Açısından Önemi

Mevsimine Uygun Sebze ve Meyve Tüketmenin Önemi

Soru: Mevsimine Uygun Sebze ve Meyve Tüketmenin Sağlık Açısından Önemi
Cevap: Mevsiminde yetişen ürünler doğrudan tarlalarda, doğal yöntemler ile üretilmektedir. Çiftçi ve işçilerin emekleri ile işlenip sofralara gelir. Bu nedenle sağlıklı yapıları bulunmaktadır. Bu durum imalat maliyetini düşürdüğü için fiyat bakımından da uyundur.

Mevsimine Uygun Sebze ve Meyve Tüketmenin Sağlık Açısından Önemi

Mevsiminde tüketilen meyve ve sebzelerini sağlıklı olması hem daha fazla enerji vermesine hem de bağışıklık sistemini düzenlemesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle bağışıklık sistemini de destekler. Böylece hastalıklara karşı direnç artar.

Ayrıca tazesi olmayan dönemlerde mevsiminde dondurulan ürünler de tercih edilebilir. Günümüzde her yiyecek her mevsim olsa da yaz meyvesinin kışın tüketilebilmesi onu uygun fiyatlı ve sağlıklı yapmamaktadır. Bu nedenle konu hakkında dikkatli olunmalıdır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 91. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.