Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:05 - Furkan Yazdı

Mevsimlere Göre Giyilmesi Gereken Kıyafetlerin Özellikleri

Mevsimlere Göre Hangi Kıyafetleri Giymeliyiz?

Soru: Mevsimlere Göre Giyilmesi Gereken Kıyafetlerin Özellikleri
Kış mevisminde aşırı soğuklardan dolayı sıcak tutan yünlü ve kalın kıyafetler giyilir.

Sonbaharda, kış kadar sert olmasa da serin havalardan ötürü fazla kalın olmayan soğuktan koruyan kıyafetler giyilmelidir.

İlkbahar ve Yaz aylarında sıcak havalardan ötürü vücudumuzu bunaltmamak için ince yapılı, serin kıyafetler giymeliyiz.

Mevsimlere Göre Giyilmesi Gereken Kıyafetlerin Özellikleri

Her mevsim kıyafetinin kendine özel bir yapısı vardır. Kış aylarında giyilen kıyafetler genellikle yünlüdür ve kalın yapıya sahiptir. Böylece soğuğa karşı korur. Bu aylarda giyilen montlar da aynı şekilde kalındır. Böylece soğuğa karşı daha iyi korur.

Sonbaharda giyilen giysiler ise kış ve yaz mevsimleri arasında bir geçiş oluşturur. İnce olmayan ancak kalın da bulunmayan yapıya sahiptir. Bu dönemlerde yağmurluklar da kullanılır. Bunlar ıslanmaya karşı kişileri korur. Kış aylarında da kullanımı vardır.

Bahar ayları da kış ve yaz arasında geçiş özelliği taşır. Yaz aylarında ise terletmeyen, ince yapılı olan kıyafetler tercih edilir. Her mevsim doğru giyinmek, günlük yaşamda kolaylıklar sağlar.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 94. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.