Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:08 - Furkan Yazdı

Neden Dengeli Beslenmeliyiz? Açıklayınız.

Dengeli Beslenmenin Önemi Nedir? Açıklayınız.

Soru: Neden Dengeli Beslenmeliyiz? Açıklayınız.
Cevap: Sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslendiğimizde beynimiz daha iyi çalışır. Bu nedenle iş ve okulda gerçekleştirilen aktivitelerden daha iyi sonuçlar alınabilir. Hafıza güçlenerek daha iyi çalışmalar yapılabilir.

Neden Dengeli Beslenmeliyiz? Açıklayınız.

Bunun yanı sıra vücut da daha dayanıklı ve dirençli hale gelir. Bu nedenle birçok hastalıktan korunabilir, daha güçlü bir bünyeye sahip olabiliriz. Her gün düzenli beslenerek kilomuzu da kontrol edebiliriz.

Diğer Ödev: Dengeli ve Düzenli Beslenme Nedir?  (BAĞLANTI)

Bu bakımdan dengeli beslenme hafızaya, zihinsel aktivitelere ve vücudumuza oldukça yararlıdır. Bu nedenle her gün düzenli bir şekilde beslenmek gerekir. Dengeli beslenmemek bağışıklık sistemini zayıflatacağı için daha kolay hasta olmamıza sebep olur. Ayrıca hafızamızı da olumsuz bir şekilde etkiler.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 80. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.