Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 11:18 - Furkan Yazdı

Okul Çantası Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Açıklayınız.

Okul Çantası Hazırlanırken Neler Dikkate Alınmalıdır?

Soru: Okul Çantası Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Açıklayınız.
Cevap: Okula çantası her gün için özel hazırlanmalıdır. Haftanın 5 günü işlenen dersler farklılık gösterir. Dolayısıyla bir günce önce ertesi gün ne işlenecekse sadece onların kitapları ve defterleri yerleştirilmelidir. Böylece daha az eşya taşınabilir.

Okul Çantası Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Açıklayınız.

Ayrıca bazı derslerde araç-gereç de gerekebilir. Matematik ve geometri derslerinde cetvel ve pergel, müzik derslerinde flüt istenebilir. Bu durumda unutmadan eklenmesi şarttır. Ek olarak ders ne olursa olsun gereken kalem, silgi ve kalemtıraş unutulmamalıdır. Resim dersi yapılacaksa boya kalemleri de bulunmalıdır.

Ayrıca çantanın da kolay taşınabilir olması, çok ağır olmaması gerekir. Tüm bunlar sayesinde o gün okula daha rahat hazır olunabilir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 18. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.