Cevap Yaz
24 Mart 2024, 21:23 - Furkan Yazdı

Okuldan nasıl kaçılır?

Okuldan nasıl kaçılır

Okul içerisinde zor durumlarda nasıl kaçabiliriz?

Konu başlığındaki olayı yapmanızı tavsiye etmiyoruz ancak boş dersler, önemli ve ciddi durumlar gibi olaylar karşısında okulda olmak istemeyip dışarı çıkmak isteriz veya gerekir. Öncelikle önemli bir durum varsa müdür veya müdür yardımcısından izin almanız gerekir. İzin alamazsanız illegale başvurmanız gerekir ki bunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz ve yakalandığınız taktirde disiplin cezası alabilirsiniz.

 

Okuldan çok ciddi durumlarda kaçmak için öncelikle kaçabilmek için alternatif yöntemler denenmelidir ve tehlikeli yerleri alternatif yerlere dahil etmemeliyiz. En basit yol okula giriş-çıkış kapısıdır. Okul kapısında bir güvenlik yoksa zaten rahat olun direkt çıkabilirsiniz ancak okul kapısında bir güvenlik duruyorsa sabr etmelisiniz. Kapıda bekleyen bir güvenlik illa ki sıkıntıdan veya ihtiyaçtan dolayı görev yerinden ayrılmak zorunda kalacaktır. Bir süre bekledikten sonra uygun anı kollayıp dışarı fırlayın ve arkanıza bakmadan kaçın. Kaçmayı başardıysanız tebrik ederim kendinize dikkat etmeyi unutmayın size bir şey geldiği taktirde okul yönetimi sorumlu tutulabilir ve buda sizin başınıza patlayabilir.

 

Kapıdan kaçamayacak olursanız duvarlara yönelin. Okulunuzda mutlaka alçak bir yer olmalıdır ve oradan çıkabilme yöntemlerini önceden keşfedin. Çıkmak istediğiniz yerde ayağınızla destek alabileceğiniz taş veya benzeri sağlam bir yer olmasına özen gösterin. Bir yer belirledikten sonra teneffüste kaçmanızı tavsiye etmiyorum çünkü nöbetçi öğretmene yakalanabilirsiniz. Teneffüste kaçacağınız yere yakın bir yere saklanın ve nöbetçi öğretmenin okulun içerisinde kadar girdiğinden emin olun. Daha sonra anı kollayıp duvardan hızlıca tırmanın. Eğer yakalanırsanız yüzünüzü saklayıp kör noktalara kaçın ve ilk fırsatınızda okula girip kendinizi kaybettirin.

 

Yöntemlerden en tehlikeli ve yakalanma ihtimaliniz çok yüksek olan bir yöntemdir. Okula giriş-çıkış kapısına yaklaşıp bekliyormuş gibi yapın. Okul içerisindeki kantine eşya getiren toptancılar, çöp kamyonları veya öğretmen arabaları içeriye girip çıkabilir. Bu araçlardan birisinin yolunu gözleyin ve anı kollayın. Büyük ticari bir araç ise tam çıkış yaparken görevlinin sizi görmediği kör noktadan araç ile eş zamanlı şekilde yürüyüp dışarıya çıkın. Görevli büyük ihtimalle dışarı çıktıktan sonra sizi farkedecektir. Sizi farkederse yüzünüzü göstermeden kaçmanıza bakın.

 

Burada yazan yöntemlerin hiç birini yapmanızı tavsiye etmiyoruz. En doğru olanı müdür veya müdür yardımcısından izin almak veya bir öğretmen aracılığıyla velinizi arayıp gelip sizi almasını isteyin.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.