Cevap Yaz
29 Aralık 2023, 22:44 - Furkan Yazdı

Yardımseverlik ile ilgili hikaye

Yardımseverlik ile ilgili hikaye

Yardımseverlik Konulu Hikaye

Yardımseverlik ile ilgili Hikaye

Bir gün melek ekmek almaya giderken bir teyze görmüş. Gördüğü teyze pazardan geliyormuş. Sonra Melek, teyze yardım edebilir miyim? demiş. Teyze, tamam o zaman gel elimdeki 2 torbaya al demiş. Melek teyzenin poşetlerini eve bırakmış. Teyze dur demiş al bu 1 TL senin demiş. Melek:

-Hayır olmaz.

Sonra teyze ısrar etmiş. Melek parayı alıp Kumbarasına atmak için evine gitmiş. Parayı kumbarasını attıktan sonra kumbarasındaki parayı saymış. Daha önceden çok istediği bir oyuncağı parasını yettiğini anlayınca oyuncakçıya gitmiş. Önceden çok istediği oyuncağı alıp evine götürmüş odasına koymuş. Daha sonra odasına girip baktığımda çok fazla oyuncağı olduğunu anlamı fark etmiş. Bunu fark ettikten sonra pencereye bak oyuncağı olmayan çocukları görmüş. Melek kendi kendine “Şu kırık olmayan oyuncakları ayırıp çocukları vereyim” dedi. Beni çocukları oyuncakları vermeye gidince çocuklar meleği fark etmiş Ve elindeki oyuncakları kendilerine vereceğini anlayınca çok sevinmişler. Melek çocukların oyuncaklarını verdikten sonra evine gitmiş.

Ertesi gün sabah olunca kahvaltısını yapmış ve daha sonra pencereye çocuklara bakmaya gitmiş. Çocukların çok eğlendiğini görmüş. Melik ölene kadar ödevlerini yapıp dersini çalıştıktan sonra Annesi onun yemek yemesi için yanına çağırdı. Melek’in annesi yemekte Melek’in babasına ” Kızımız hem yardımsever pembe çok çalışkan” demiş. Melik Yemeğini yedikten sonra sokaktaki Çocuklarla oyun oynamış ve akşam olduğunda da uyumak için evine gelmiş.

Ertesi gün sabah vaktinde Melik ve ailesi kahvaltısını yapıp masayı toplamışlar ve daha sonra Melek’in babası işine gitmiş. Melik Kahvaltı masasını topladıktan sonra odasına gidip biraz ders ders çalıştıktan sonra tekrar para biriktirmeye başlamış. Bu sırada babası işten erken dönüp Melek’e bir hediye almıştı. Melek hediye kutusunu açınca bunun çok istediği bir tablet olduğunu görmüş ve çok sevinmiş.

Melik tabletinin kurduktan sonra dışarı çıkıp tablet olmayan çocuklarla Tablette oyun oynamışlar. Tablet olmayan çocuklar Melek’e teşekkür ettiler. Melek çocuklara bir şey değil demiş ve onlara yardımlaşmaya herkes tarafından yapılması gerektiğini öğütlemiş. Çocuklara ” Ben şu an kumbaramda para biriktiriyorum, sizde para biriktirerek istediğiniz oyuncağı istediğiniz zaman alabilirsiniz.” dedi

Melek yine de parası olmayan çocuklar için parasını biriktirip parası olmayan çocuklara oyuncak almış. Melek çocuklarla konuştuktan sonra oyun oynamışlar ve akşam olunca eve geri dönmüşler.

Aradan günler geçtikten sonra bir sabah kahvaltı yaparken Melek babasına:

– Babacığım kumbaramda 300 lira var bu 300 TL ile bir oyuncakçıya gidip bir sürü oyuncak almak istiyorum.

dedi ve Babası:

– O kadar oyuncağı ne yapacaksın Melek? diye sordu.

– Sokakta oyuncak almaya gücü olmayan çocuklara oyuncak vereceğim. dedi

Babası bu yardımseverliğini görünce Melek’e kendi cebinden para vererek bu parayla da oyuncak almasını söyledi. Melik oyuncakçı gittikten sonra bir sürü oyuncak almıştı. İki poşet dolusu oyuncağı görünce sokaktaki çocuklar çok sevinmişti. Melek çocuklarla birlikte oyuncaklarla oynayarak öğlene kadar oyun oynamışlar. Saat 2’de annesi onu yemeğe çağırmış.

Annesi henüz yemeği kurmadığı için annesine yemeği kurmasına yardım etti. Akşam olunca uydu…

SON

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.