Cevap Yaz
7 Temmuz 2024, 16:23 - Furkan Yazdı

15 Temmuz ile ilgili Kompozisyon

15 Temmuz ile ilgili Kompozisyon

15 Temmuz ile ilgili Kompozisyon

15 Temmuz 2016’da tüm Türkiye tek yürek olmuş hep birlikte aynı duygu aynı öfke ile sokaklara çıkmıştır. 15 Temmuz 2016’yı 16 Temmuz’a bağlayan gece hain bir darbe girişimi yapılmıştır. Köprüler, TRT binası, Türksat’a bağlanarak iletişimi kesmek isteyen asker kılığındaki hain teröristler her şeyi noktası noktasına planlamıştı. O gün genelkurmay başkanlığı işgal edilme sırasında kahraman askerimiz Ömer Halis Demir hainlerin baş komutanını hiç düşünmeden vurarak şehit olmasına rağmen işgali durduramamış, cumhurbaşkanlığı özel uçağına düşürülme emri verilmiş, Türkiye’nin evi Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Özel Harekat Başkanlığı başta olmak üzere bir çok bölge bombalanmıştır. Hain teröristler TRT’nin resmi televizyon kanalından canlı olarak darbe bildirisi okutmuştur.

15 Temmuz Konulu Kompozisyon

Bu asker kılığındaki hain teröristler halkın vergisiyle yeyip içip halkın parasıyla alınan tank ile insanlarımızı ezmiş, halkın parasıyla alınmış tüfek ile halka ateş açıyordu. Tıkır tıkır işleyen planda tek bir düşünmedikleri an vardı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının CNN Türk canlı yayınına bağlanarak halkı sokağa çağırıp insanların kendi vatanlarını kurtarmaları yönünde çağrı yapmasıydı. O andan sonra genci yaşlısı tüm insanlar sokağa çıkmış hava limanlarını tutmuş, genelkurmaya yürüyüp hainleri püskürtmüş, köprüleri tutan tanklı tüfekli teröristlere silahsız bir şekilde ilerlemiştir.

 

Tüm bunlar yaşanırken darbenin sözde yöneticileri öfkeden çıldırıyordu. Asker kılığındaki teröristler işgal ettikleri Genelkurmay başkanlığından, Akıncı Hava Üssünden, TRT binasından teker teker halk ve kahraman polislerimiz ile püskürtülüyordu. 16 Temmuz günün ilk saatlerinde darbedeki önemli noktaların bir çoğu halk tarafından temizlenmişti. 16 Temmuz sabahı hain terörist komutanların emirlerine istemeden uyan asil askerlerimiz kendi hür iradeleriyle polisimize teslim olmuşlardır. Bu askerler arasında terör ile bağlantılı olanlar yargı karşısında hesap vermek üzere ayıklandı. Asil bir şekilde mesleğini yürüten askerler ise mesleklerine olduğu gibi devam etmiştir. Allah bir daha kimseyi böyle bir durumla karşı karşıya bırakmasın.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.