Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
7 Eylül 2021, 6:43
Zeynep Zeynep
Üye
Konu Sayısı: 30

Osmanlı Devleti, Halkı Kendi İdaresine Isındırmak İçin Neler Yapmıştır?

Osmanli Devleti

Osmanlı Devleti, Halkı Kendi İdaresine Isındırmak İçin Neler Yapmıştır?

Osmanlı devleti, kendi bünyesindekileri ve fetihler yolu ile bünyesine aldığı yerlerdeki halkı yönetimine ısındırmak, halkı hoşnut ederek yaşanabilir bir ülke oluşturmak amacıyla hoşgörülü, adaletli politikasıyla hüküm sürmüştür.

Ülkesindeki ve yeni fethettiği yerlerdeki gayr-i müslimlerin inanç, gelenek, göreneklerine dokunmayarak bildikleri gibi yaşamalarına müsaade ettiği gibi vergi kolaylığı sağlamıştır. Ayrıca Osmanlı devleti insancıl bir yaklaşım sergilediğinden halkının şikayetlerini dinler ve buna göre çözümler üreterek halkın sorunlarını giderir ve onların yaşantılarını kolaylaştırarak kendine güveni sağlamlaştırmaya çalışırdı. Nitekim bu anlayışla hareket etmesinin sonucu üç kıtaya yayılması kanıtı gösterilebilir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 38-39-40. Sayfa Cevapları Nev Kitap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.