Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 4:55 - Furkan Yazdı

Otobüslerde Ön Koltuklar Hangi Yolcular İçin Ayrılmıştır?

Otobüsteki Ön Koltuklarda Kimler Oturur?

Soru: Otobüslerde Ön Koltuklar Hangi Yolcular İçin Ayrılmıştır?
Cevap: Otobüslerin ön taraflarında bulunan koltuklar hamile kadınlar, gaziler, engelliler ve yaşlılar için ayrılmıştır.

Dolayısıyla onların hakkına saygı gösterilmeli ve boş bırakılmalıdır. Burada oturan kişiler de onlara yer vermelidir. Eğer otobüsün ön koltukları doluysa bile ayakta kalmamalarına özen gösterilmelidir. Zira bu kişiler ayakta durmada zorluk yaşayabilir. Küçük bir sarsıntı veya ani bir durmada bu sebeple düşebilir. Bu da ciddi sorunları meydana getirebilir.

Dolayısıyla farklı bir koltukta oturuluyorsa da onlara saygı göstererek yer verilmesi gerekir. Özellikle herkesin bir gün yaşlanacağı unutulmamalı, bu nedenle dikkatli hareket edilmelidir. Ayrıca otobüse binme sırasında sorun yaşayabilecekleri için gerekirse el uzatılmalıdır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 109. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.