Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 15:00 - Furkan Yazdı

Oyunda Kazandığınızda Veya Kaybettiğinizde Karşınızdaki Kişiye Hangi İfadeleri Kullanıyorsunuz? Söyleyiniz.

Oyunu Kazandığımızda ve Kaybettiğimizde Ne Söyleriz?

Soru: Oyunda Kazandığınızda veya Kaybettiğinizde Karşınızdaki Kişiye Hangi İfadeleri Kullanıyorsunuz? Söyleyiniz.
Cevap: Ben kazanmışsam karşı tarafa teşekkür ederek güzel bir oyun olduğunu nazik ve kibar bir şekilde söylüyorum. Bu esnada onu incitmeyecek kelimeler kullanmaya özen gösteriyorum. Karşı tarafın bana nasıl davranmasını istiyorsam ben de öyle hareket ediyorum.

Oyunda Kazandığınızda Veya Kaybettiğinizde Karşınızdaki Kişiye Hangi İfadeleri Kullanıyorsunuz? Söyleyiniz.

Oyunda kazandığımda ya da kaybettiğimde farklı davranıyorum. Eğer ben kaybeden tarafsam güzel ve adil bir oyun olduğunu, her ikimizin de elimizden geleni yaptığını söylüyorum ve onu kazandığından dolayı tebrik ediyorum. Mümkün olursa onunla tekrar oynamak istediğimi dile getiriyorum. Kaybettiğim için tartışma çıkarmak yerine kaybetme sebeplerime bakarak anlamaya; bunları geliştirerek bir sonraki sefer kazanmaya çalışıyorum.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 39. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.