Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 4:28 - Furkan Yazdı

Sis ve Yağmur Nasıl Oluşur? Söyleyiniz.

Yağmur ve Sis Nasıl Oluşur?

Soru: Sis ve Yağmur Nasıl Oluşur? Söyleyiniz.
Yağmur: Bulutlarda mevcut olan ve zaman içerisinde biriken su buharının bir araya gelip su damlacıklarını oluşturması ile sonuçlanır.

Sis: Sis ise atmosferin yer yüzüne çok yakın bölümlerindeki su buharının yoğunlaşması ile meydan gelmektedir.

Sis ve Yağmur Nasıl Oluşur Söyleyiniz.

Sis ve yağmur farklı doğa olaylarıdır. Yağmur zaman içerisinde yoğunlaşmakta, ardından belirli bir ağırlığa geldiğinde bulut tarafından bırakılmaktadır.

Ancak yeryüzü sıcaklığı suyun donma noktasında veya daha düşükse yer yüzüne yağmur olarak değil kar şeklinde olmaktadır. Dolayısıyla sıcaklık önemli bir etmendir.

Sis ise atmosferin yer yüzüne çok yakın bölümlerindeki su buharının yoğunlaşması ile meydan gelmektedir. Yükseklerde olan bulutlar havanın soğuması ile meydana gelirken, sis soğuk olan yer yüzünün hemen üstünde yer alan su buharının yoğuşması ile oluşur.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 182. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.